Przekładnie Planetarne w napędach wiertniczych Digga

Firma DIGGA produkuje najdoskonalsze przekładnie planetarne na świecie, które stworzyła do napędów wiertniczych montowanych na wysięgu koparki.

Firma DIGGA została założona w 1981 roku przez Stewarta Wrighta, i dziś, za sprawą swej niezawodności, jest rozpoznawalna na każdym kontynencie naszego globu.

Napędy, które osiągają nawet 300000 Nm

Napęd planetarny DiggaWszystkie napędy DIGGA poddawane są specjalnym testom w laboratorium w Brisbane (Australia), gdzie w konsekwencji przeprowadzonej symulacji 10-letniej pracy, nie stwierdzono zbytniego ich zużycia. Daje to pewność wieloletniej, bezawaryjnej eksploatacji. Testy wykonywane są także każdorazowo po dokonanej modyfikacji i zmianach konstrukcyjnych.

Za sprawą użytkowników maszyn budowlanych, w Polsce najbardziej popularnymi modelami wiertnic hydraulicznych są te współpracujące z mini koparkami i koparko-ładowarkami. W ostatnich latach, z racji zintensyfikowania prac przy budowach autostrad, nastąpił znaczny wzrost zapotrzebowania na większe napędy, które osiągają nawet 300000 Nm i są wykorzystywane na kilkudziesięciotonowych nośnikach do odwiertów fundamentowych pod montaż ekranów akustycznych.

Realizacje na dźwigach samochodowych czy wiertnicach samojezdnych są przykładem wciąż poszerzającego się spektrum zastosowania wiertnic DIGGA. Posiadacze cenią je za jakość, łatwość obsługi oraz przystępną cenę.