To już nie przelewki… czyli dlaczego warto zainwestować w wiertła typu CFA

Twoja firma profesjonalnie zajmuje się budową fundamentów? Planujesz zakup sprzętu do palowania? Oferujemy Ci wysokiej klasy przystawkę do palowania- wiertło typu CFA czyli wiertło służące do palowania formowanego świdrem ciągłym. Nakładka ta w połączeniu z australijską jakością produktów Digga to gwarancja perfekcyjnego wykonania wylewek przy maksymalnej oszczędności czasu i kosztów.

WIERTŁA CFA

Stawianie fundamentów to odpowiedzialne zadanie. Fundamenty to, jak wiadomo, podstawa każdej budowli. Ich budowa musi więc być powierzona profesjonalistom operującym naprawdę niezawodnym sprzętem. Właśnie dla takich przedsiębiorców produkujemy nakładki typu CFA. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu świdrowi nasze narzędzie wykona odpowiedni odwiert i wypełni je betonem nawet w osypującej się ziemi.

Wiertło z wlewem zaprawyOferowany przez nas produkt jest optymalnie dostosowany do Twoich potrzeb – praca z wiertłem CFA może przebiegać w dwojaki sposób. W obu przypadkach najpierw wykonujemy odwiert. W momencie gdy odpowiednia głębokość zostanie osiągnięta rozpoczynamy betonowanie pala CFA. Mieszankę betonową wlewamy przy użyciu pompy do betonu. Przy zastosowaniu standardowego bocznego wlewu betonu, proces palowania przebiega przy nieruchomym wiertle – wypełnianie odwiertu betonem zachodzi podczas wyciągania wiertła z ziemi.
Drugi sposób palowania został stworzony , by zaoszczędzić Twój czas- używając specjalnego adaptera u wlotu wiertła możemy maksymalnie przyspieszyć pracę. Zaletą tego systemu jest możliwość pompowania betonu bezpośrednio do otworu w każdym momencie pracy, bez potrzeby podłączania dodatkowych sprzętów. Po zakończonym procesie betonowania do jeszcze świeżej mieszanki wprowadzamy zbrojenie.

Oprócz tego, aby zagwarantować maksymalny komfort pracy stworzyliśmy system SCS – urządzenie wbudowane nad napędem, wyposażone w teleskopy, które skutecznie ograniczają nagłe wahania wiertła.
Pale formowane świdrem ciągłym najczęściej są stosowane w gruntach spoistych twardoplastycznych i niespoistych o wysokim stopniu zagęszczenia. Metoda ta jest stosunkowo tania w wykonaniu w stosunku do uzyskiwanej nośności pala. Warto również dodać, że dzięki temu, że pale CFA są wykonywane metodą bezwibracyjna, nie ma przeciwskazań do prowadzenia prac w pobliżu innych budowli.

Wiertło CFA

Wiertnica z wiertłem CFA