Zastosowanie pali śrubowych

Stalowe pale śrubowe są najbardziej opłacalnym typem fundamentowania dostępnym w branży budowlanej. Są także najszybsze w instalacji oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego.

WYKONANIE PALI ŚRUBOWYCH

Pale śrubowe wykonywane są z rur stalowych o dużej wytrzymałości (stal 350 – 400) z naspawanymi talerzami zaczepnymi oraz pilotem prowadzącym, który zapewnia lepszą penetrację gruntu. Pal wkręcany jest za pomocą napędu hydraulicznego zamontowanego na ramieniu koparki. Dzięki manometrowi umieszczonemu w kabinie maszyny roboczej operator jest informowany o ciśnieniu generowanym przez napęd hydrauliczny. Porównując je do danych technicznych napędu może bez trudu stwierdzić jakie siły działają na pal i na tej podstawie określić jego nośność. Szybki montaż zapewnia prawie natychmiastowy efekt nośny, praktycznie bez naruszenia oraz uszkodzenia środowiska naturalnego.

PALE CFA

CFA to metoda palowania polegająca na wkręcaniu świdra osadzonego na rurowym rdzeniu i następnie wypełnianiu jego wnętrza mieszanką betonową. Ostrze zostaje wypchnięte pod ciśnieniem wtłaczanego betonu, który jednocześnie szczelnie wypełnia trzon pala. CFA to bezwibracyjny i opłacalny sposób wykonywania fundamentów pozwalający na palowanie w twardych gruntach oraz blisko budynków.